29. niedziela zwykła – 18 października 2020 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29. NIEDZIELA ZWYKŁA
18 października 2020 roku

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.
  2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  3. W naszych kościołach gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Zapraszam na tę modlitwę.
  4. W środę gromadzimy się też w naszym kościele w Pawłowie na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W ubiegłą niedzielę w naszej parafii miało miejsce coroczne liczenie wiernych. Na 4 Mszach Świętych uczestniczyło 19% wiernych, do komunii św. przystąpiło 11% wiernych.
  6. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, proszę o zabranie kart wypominkowych i wypisanych wrzucenie je do skarbony.
  7. Są do nabycia świece wigilijne Caritas w cenie 15 zł duża i 6 zł mała.
  8. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.
  9. Dziękuję we Wszemirowie Mirosławy Bronisz oraz w Pawłowie p. Joachimowi Kokorze i Julii Kryczce za posprzątanie i udekorowanie świątyń. Bóg zapłać za ofiary. Na przyszły tydzień do posprzątania świątyń zwracam się z prośbą we Wszemirowie do p. Barbary Szewczyk, natomiast w Pawłowie do p. Waldemara i Marianny Januchtów. Dziękuję za skoszenie trawy wokół kościoła we Wszemirowie: p. Łukaszowi i Elwirze Wręczyckim, w Pawłowie: p. Tomaszowi i Annie Januchtom, na cmentarzu: p. Krzysztofowi i Katarzynie Stępińskim. Wracając jeszcze do czasu remontu naszej plebanii dziękuję Barbarze Szewczyk za skrócenie i obszycie firan do naszej zakonnej kuchni i refektarza oraz p. Stanisławie Słyk za pomoc w porządkach. Bóg zapłać.
  10. W tym tygodniu wspominamy rocznicę śmierci: (w środę) † Tadeusz Dębek (21.10.1997r.), † Helena Pastuszka (21.10.2013r.), † Karol Wróbel (21.10.2015r.), (w piątek) † Zofia Stec (23.10.2012r.). Polećmy tych naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…