18. niedziela zwykła – 2 sierpnia 2020 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18. NIEDZIELA ZWYKŁA
2 sierpnia 2020 roku

  1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki, szczególnie w trudnym czasie pandemii. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – św. Jana Marii Vianneya, w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę – św. Dominika.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź pierwszopiątkowa w kościele w Pawłowie od godz. 17.45, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
  5. Msze Święte w dni powszednie w czasie wakacji, w miesiącu sierpniu tylko wtedy, kiedy są zamówione intencje mszalne.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Paulina Jadwiga Ryznar z parafii Trzebnica i Tomasz Szczurek z parafii tutejszej Jest to zapowiedź 1. Kto z państwa wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, które uniemożliwiałyby zawarcie sakramentu małżeństwa zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
  7. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnym z Wszemirowa oraz Przemysławowi Kulejowi i Paulinie Tomaszek z Pawłowa za posprzątanie i udekorowanie świątyń. Dziękuję za ofiary składane na fundusz parafialny, dziś na tacę gospodarczą. Na najbliższy tydzień zwracam się z prośbą o zatroszczenie się o czystość świątyń do p. Anny i Ewy Słyk we Wszemirowie oraz do p. Wiesława i Lucyny Szczęchułów w Pawłowie.
  8. W tym tygodniu wspominamy rocznicę śmierci: (dzisiaj) † Zdzisław Kotwa (2.08.1989r.), (jutro) † Wincenty Pałys (3.08.1998r.), (w czwartek) † Bronisława Rośkiewicz (6.08.2000r.), (w sobotę) † Franciszek Szewczyk (8.08.1977r.). Polećmy tych naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek….