Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Świętujemy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zmartwychwstały Chrystus zsyła na Apostołów, zgromadzonych wraz z Maryją w Wieczerniku, Ducha Pocieszyciela, który stale jest odtąd obecny we wspólnocie Kościoła.
  2. W kalendarzu liturgicznym patronują nam: jutro – Najświętsza Maryja Panna Matka Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt, Msza Święta we Wszemirowie o godz. 18.00, w środę – Św. Rita z Cascii, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach. w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – NMP Wspomożycielka Wiernych. Następna Niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  3. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.
  4. W kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, BOŻE CIAŁO. Już dziś chciałbym prosić Państwa o przygotowanie procesji eucharystycznej: i tak w Pawłowie poszlibyśmy z kościoła w lewo, potem nową drogą obok p. Ziobrów, p. Lutomskich i skręcimy w prawo w kierunku kościoła. Proponuję ołtarze: 1 przy posesji p. Fajerów, 2 przy posesji p. Ziobrów, 3 na rogu przy skręcie w kierunku kościoła, 4 przy krzyżu obok kościoła. We Wszemirowie, z kościoła wyjdziemy na lewo, przejdziemy obok plebanii, kawałek drogą na Pawłów, skręcimy w nową drogę i wychodząc obok p. Szewczyków wrócimy do kościoła. Proponuję ołtarze: 1 przy przystanku, 2 przy posesji p. Bednarzów, 3 na rondzie przy posesji p. Krzciuków, 4 przy posesji p. Zdzisławy i Jana Drańskich.
  5. Dziękuję p. Augustowi i Joannie Olszańskim oraz p. Ireneuszowi i Karolinie Szlenkom we Wszemirowie oraz p. Markowi i Lucynie oraz p. Michałowi i Katarzynie Mrozom z Pawłowa za posprzątanie i udekorowanie naszych świątyń. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na przyszły tydzień troskę o nasze kościoły powierzam p. Elżbiecie Glowienko i Ewelinie Nieckarz z Wszemirowa oraz p. Weronice Dziedzic i p. Ewie Pałys z Pawłowa.
  6. W tym tygodniu wspominamy rocznicę śmierci: (dzisiaj) † Małgorzata Wrzos (19.05.1967r.), (jutro) † Marianna Foch (20.05.2003r.), (we wtorek) † Józef Tokarz (21.05.2016r.), (w środę) † Maria Węgrzyn (22.05.1967r.), † Stefania Wrzos (22.05.1990r.), (w czwartek) † Ignacy Miernik (23.05.2006r.), † Eugeniusz Buczko (23.05.2020r.), (w piątek) † Mirosław Wojtaś (24.05.2012r.). W ubiegłą niedzielę odszedł do wieczności † Mirosław Rokosz (l. 74) z Prusic, długie lata zamieszkały w Pawłowie, odprowadziliśmy go na miejsce wiecznego spoczynku w minioną środę. Polećmy tych zmarłych Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek…