Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 4 czerwca 2023 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Pochylmy się dziś wspólnie nad tajemnicą Boga Trójjedynego, której zrozumieniem jest miłość. Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony oddawaniu czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszach św. w wyznaczone dni tygodnia nabożeństwo czerwcowe.
  2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 9.00 w Pawłowie i o godz. 12.00 we Wszemirowie, po nich procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W Pawłowie pójdziemy w kierunku sklepu, dalej główną drogą, za transformatorem w prawo, przejdziemy obok posesji p. Baranowskich i p. Szczęchułów i wrócimy do kościoła boczną bramą. We Wszemirowie wyjdziemy z kościoła w stronę plebanii, pójdziemy w kierunku przystanku potem skręcając w prawo wrócimy do kościoła. Proszę mieszkańców na trasie procesji o przygotowanie ołtarzy i przyozdobienie okien domów. Zapraszam ministrantów, Straż Pożarną z Pawłowa, osoby do niesienia chorągwi, figury Matki Bożej Fatimskiej, nagłośnienia, baldachimu i panów pomagających kapłanowi w niesieniu Najświętszego Sakramentu. Mile widziane dzieci do sypania kwiatków czy niesienia poduszek.
  3. Przez oktawę Bożego Ciała w wyznaczone dni zapraszam na nabożeństwo czerwcowe z procesją. Na zakończenie oktawy w przyszłą środę w Pawłowie, a w czwartek we Wszemirowie poświęcimy wianki.
  4. Uwzględniając radość uroczystości Bożego Ciała i możliwość dłuższego, rodzinnego świętowania, Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny na najbliższy piątek, 9 czerwca, UDZIELIŁ DYSPENSY od postu piątkowego i od charakteru pokutnego tego dnia wszystkim mieszkańcom Archidiecezji i przebywającym na jej terytorium.
  5. W kalendarzu liturgicznym patronuje nam: jutro – św. Bonifacy.
  6. Dziękuję p. Antoniemu i Katarzynie Olszańskim z Wszemirowa oraz p. Markowi i Dorocie Adamiakom z Pawłowa za posprzątanie i udekorowanie świątyń. Bóg zapłać za ofiary na tacę, fundusz i organy w Pawłowie. Z większych wydatków, w minionym czasie zapłaciłem roczne ubezpieczenie kościołów, plebanii i cmentarza – 3516 zł. Dziękuję za skoszenie trawy przy kościele we Wszemirowie p. Mariuszowi i Monice Płachciakom, w Pawłowie p. Marcinowi Łasicy, na cmentarzu p. Cezaremu Klamczyńskiemu. Na przyszły tydzień troskę o nasze kościoły powierzam p. Łukaszowi i Danucie Klamczyńskim z Wszemirowa oraz p. Łukaszowi i Katarzynie Ziobrom z Pawłowa.
  7. W tym tygodniu wspominamy rocznicę śmierci: (jutro) † Wojciech Skórski (5.06.2022r.) (w środę) † Stanisław Januchta (7.06.2019r.), (w czwartek) † Katarzyna Janik (8.06.1978r.), † Bronisław Czeszejko (8.06.1990r.), † Elżbieta Baranowska (8.06.1998r.), (w piątek) † Arkadiusz Słyk (9.06.1990r.), † Krystyna Januchta (9.06.2010r.), † Andrzej Miara (9.06.2014r.), (w sobotę) Jarosław Baradziej (10.06.2017r.). Polećmy tych zmarłych Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…