25. niedziela zwykła – 24 września 2023 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Świętego Michała Archanioła – Patrona naszej parafii. Słowo Boże w czasie świątecznych Eucharystii wygłosi Piotr Filas – proboszcz parafii Św. Bartłomieja i Św. Jadwigi oraz kustosz Międzynarodowego Sanktuarium Św. Jadwigi w Trzebnicy. Uroczysta suma odpustowa z procesją wokół świątyni we Wszemirowie o godz. 12.00. Nie będzie w Mszy Świętej o godz. 8.00. Od godz. 7.00 rano do ostatniego klienta czynne będą we Wszemirowie kramy odpustowe. Kościół od rana będzie otwarty.
  2. W tym tygodniu patronują nam: w środę – Św. Wincenty a Paulo kapłan, w czwartek – Św. Wacław męczennik, w piątek – Św. Michał, Gabriel i Rafał, jest to uroczystość liturgiczna naszej parafii, w związku z tym nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w sobotę – Św. Hieronim kapłan i doktor Kościoła.
  3. W środę po Mszy Świętej w Pawłowie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek po Mszy Świętej we Wszemirowie nowenna za wstawiennictwem bł. Franciszka Jordana z błogosławieństwem relikwiami błogosławionego i ich ucałowaniem.
  4. W piątek o godz. 19.00 na plebanii zapraszam na spotkanie zespołu presynodalnego.
  5. Na naszym cmentarzu pojawiło się novum, to pomocnik z przyborami do sprzątania czy robienia porządków przy grobach bliskich oraz zniczodzielnia, to miejsce gdzie można ustawić dobre i ładne jeszcze znicze, zamiast wyrzucać do kontenera, wtedy ktoś inny będzie mógł dokupić tylko wkład i postawić na grobie bliskiego. Dziękuję bardzo za wykonanie Romanowi Fajerowi, p. Stanisławowi Matyi, p. Markowi Jajko oraz p. Leszkowi Kozackiemu. Niech nam służy, a jeśli będziemy dbać, na wiosnę będzie kolejna niespodzianka. W temacie cmentarza przypominam, że do kontenera nie wyrzucamy wieńców, wiązanek ani ziemi, gruzu czy pozostałości po koszeniu trawy. Okolice kontenera i pomocnika od wczoraj są monitorowane.
  6. Ogłoszenie dotyczące pielgrzymki do Włoch… 25 osób…
  7. Dziękuję Tadeuszowi i Barbarze Szewczykom z Wszemirowa oraz p. Mateuszowi Łacie i Barbarze Baranowskiej z Pawłowa za posprzątanie i udekorowanie świątyń. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę i na fundusz parafialny. Bardzo proszę o pomoc odpustową w kościele parafialnym: p. Grzegorza Krzciuka i Natalię Szewczyk, p. Marka i Ewę Olszańskich oraz p. Lesława i Marię Szewczyków. Proszę o generalne porządki a więc, wypranie obrusów, posprzątanie kościoła, chóru i zakrystii oraz przyozdobienie ołtarzy, szczególnie obrazu św. Michała w ołtarzu głównym kwiatami. W Pawłowie bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu p. Adama i Magdalenę Baranowskich. Proszę o skoszenie trawy przy kościele we Wszemirowie p. Przemysława i Agnieszkę Szewczyków, w Pawłowie p. Zbigniewa i Jolantę Ziomków, na cmentarzu p. Sławomira i Michalinę Kotwów.
  8. Do nabycia jest wrześniowa prasa katolicka: Nowe Życie, Mały Promyczek, Promyczek Dobra, Apostolstwo chorych i inne. Jest też kalendarz misyjny na 2024 rok.
  9. W tym tygodniu wspominamy rocznicę śmierci: (dzisiaj) † Władysław Foch (24.09.1973r.), † Józef Olszański (24.09.2006r.), † Eugeniusz Januchta (24.09.2010r.), † Henryk Pastuszka (24.09.2011r.), (jutro) † Józef Banaś (25.09.2010r.), † Henryk Kozacki (25.09.2019r.), (we wtorek) † Stanisław Pisula (26.09.1988r.), (w czwartek) † Marian Krzesiński (28.09.1995r.). Polećmy tych naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek….